Kur ir kaip atiduoti atliekas?

Dauguma automobilių atliekų įrašytos į pavojingųjų atliekų sąrašą:

  • hidrauliniai (tepaliniai) amortizatoriai,
  • akumuliatoriai,
  • degalų ir tepalo, oro filtrai,
  • tepalai

Tokios atliekos, o taip pat ir pavojingomis atliekomis nelaikomos automobilinės atliekos (pavyzdžiui automobilinės padangos)  numestos bet kur, nerūšiuojamos ar netinkamai tvarkomos gali kelti didelį pavojų tiek aplinkai, tiek pačių žmonių sveikatai. Tokias atliekas privaloma perduoti atliekų tvarkytojui, turinčiam teisę tvarkyti tokias atliekas.

Kaip tai padaryti?

  • Paliktite transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto paslaugas teikiančiose įmonėse, jeigu automobilius remontuojate tuose servisuose. Keičiant padangas į naujas, senąsias taip pat turite teisę palikti toje įmonėje.
  • Nusidėvėjusias padangas galima nemokamai atiduoti ir padangų įsigijimo vietose tuomet, kai atiduodamos padangų atliekos skirtos tam pačiam transporto priemonės tipui ir jų yra tiek, kiek perkama naujų.
  • Jei remontuojate automobilį patys, panaudotas detales priduokite į savivaldybių didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles. Surinkimo aikštelių adresai – gamta.lt. Prieš vežant atliekas į artimiausią aikštelę, reikėtų pasitikslinti, kokias atliekas ji priima, nes skirtingose aikštelėse priimamos skirtingos atliekos.
  • Autogamintojų ir importuotojų asociacija šias pavojingas atliekas iš gyventojų surenka organizuojamų akcijų metu. Daugiau apie organizuojamas akcijas – naujienų skiltyje arba info@agia.lt.

Turite seną, nebenaudojamą automobilį? Susisiekite su mumis telefonu 8 687 95 159 arba el.paštu info@agia. Taip pat galite kreiptis tiesiogiai į arčiausiai Jūsų esančią supirkimo įmonę. Pasirūpinsime, kad senas automobilis būtų saugiai sutvarkytas, o pakartotiniam panaudojimui tinkančios dalys (metalas, naudotos padangos, plastikas, stiklas) būtų atrinktos ir vėliau perdirbtos.

Netinkamas naudoti baterijas ir galvaninius elementus reikia palikti specialiose surinkimo talpose, kurios pagamintos taip, kad juose surinktos išeikvotos baterijos nekeltų pavojaus aplinkai ir visuomenės sveikatai. Rask artimiausią baterijų dėžutę savo mieste.

http://www.gia.lt/wp-content/uploads/2011/08/bateriju-zenkl.jpg

Šis simbolis, kuriuo paženklintos baterijos ir akumuliatoriai reiškia, kad baterijų ir akumuliatorių atliekas reikia rinkti atskirai, nešalinti jų kartu su nerūšiuotomis komunalinėmis atliekomis.

Atliekų išvežimo užsakymas[recaptcha]

Atliekų išvežimo užsakymas

  • Fizinis asmuo
  • Juridinis asmuo


[recaptcha]


[recaptcha]

Skaičiuoklė

Įrašykite metų eigoje planuojamus į šalies vidaus rinką išleisti apmokestinamųjų gaminių, alyvos kiekį tonomis arba transporto priemonių kiekį vnt. ir sužinokite kiek kainuotų gamintojams ir importuotojams nustatytų pareigų vykdymas dalyvaujant Autogamintojų ir Importuotojų Asociacijos (AGIA) sukurtoje atliekų tvarkymo sistemoje.