Kur ir kaip atiduoti atliekas?

Ką apie automobilinių atliekų tvarkymą turėtų žinoti kiekvienas vairuotojas?

Dauguma automobilių atliekų įrašytos į pavojingųjų atliekų sąrašą: hidrauliniai (tepaliniai) amortizatoriai, akumuliatoriai, degalų ir tepalo filtrai, panaudota alyva. Tokios atliekos, o taip pat ir pavojingomis atliekomis nelaikomos automobilinės atliekos (pavyzdžiui iautomobilinės padangos)  numestos bet kur, nerūšiuojamos ar netinkamai tvarkomos gali kelti didelį pavojų tiek aplinkai, tiek pačių žmonių sveikatai. Tokias atliekas privaloma perduoti atliekų tvarkytojui, turinčiam teisę tvarkyti tokias atliekas.

„Autogamintojų ir importuotojų“ asociacija apmokestinamųjų gaminių ir alyvos atliekas iš gyventojų surenka organizuojamų akcijų metu. Daugiau apie šias akcijas galite rasti „Naujienų“ skiltyje.

Nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių surinkimo vietos.

Įmonės apie alyvų, apmokestinamųjų gaminių atliekas gali pranešti telefonu 8 687 95 159 arba el.paštu info@agia. Asociacija suorganizuos šių atliekų surinkimą.

Dėl turimos eksplotuoti netinkamos transporto priemonės kreiptis telefonu 8 687 95 159, el.paštu info@agia arba tiesiogiai į supirkimo įmonę. Automobilių surinkimo vietos