Naujienos

Naujienos

Senų automobilių perdirbimo inovacijos rūpi ne visiems

Riogsantis senas automobilis, kurį šeimininkas palikęs merdėti likimo valiai – dažna kiemų kasdienybė. Kaimynai širsta, o vaiduokliškos išvaizdos „senoliai“ abejingai trūnija užimdami brangią daugiabučių kiemų vietą.

Plačiau apie tai skaitykite čia

Kelmės rajono gyventojų dėmesiui

Birželio 8d. iš Kelmės savivaldybės gyventojų ir biudžetinių įstaigų bus nemokamai renkamos šios susikaupusios ir aplinkai pavojingos atliekos: automobilių akumuliatoriai, automobilių amortizatoriai, automobilių kuro, tepalo ir oro filtrai, panaudota alyva, baterijos (galvaniniai elementai), padangos (vienas gyventojas (automobilio valdytojas) galės atiduoti ne daugiau kaip 2 naudotas automobilio padangas).

Plačiau apie tai skaitykite čia

Antrasis automobilio padangos gyvenimas

Praūžus automobilių padangų keitimo sezonui pas visus garaže yra bent viena sena ir nebenaudojama automobilio padanga. Nuvažinėtos padangos gali būti daugiau nei niekam nereikalingos ir vietą užimančios šiukšlės.

Daugiau skaitykite čia

Gudrusis atliekų planas: naudoju pigiai – teršiu stipriai

Mąstyti ekologiškai šiandien beveik prilygsta būti šiuolaikiškam. Tačiau kol vieni gilinasi į švaresnio pasaulio aktualijas, jų pašonėje kaimyno kaminai dažnai pučia „nelegalius“ tirštų dūmų debesis. Kurui panaudoti alyvos atliekas – visuomenėje vis dar gana paplitęs „taupymo“ planas. Deja, nors ir taupus, nieko bendro neturintis su ekologija. Nebent kaip ištikimas jos priešas.

Daugiau skaitykite čia

Marijampolės savivaldybės gyventojų dėmesiui

Kovo 17d. iš Marijampolės savivaldybės gyventojų ir biudžetinių įstaigų bus nemokamai renkamos šios susikaupusios ir aplinkai pavojingos atliekos: automobilių akumuliatoriai, automobilių amortizatoriai, automobilių kuro, tepalo ir oro filtrai, panaudota alyva, baterijos (galvaniniai elementai), padangos (vienas gyventojas (automobilio valdytojas) galės atiduoti ne daugiau kaip 2 naudotas automobilio padangas).

Atliekų surinkimo akcijos grafiką galite rasti čia.

Kauno miesto ir rajono gyventojų dėmesiui

Kovo 13-17d. iš Kauno miesto ir rajono gyventojų bus nemokamai priimamos šios susikaupusios ir aplinkai pavojingos atliekos: automobilių akumuliatoriai, automobilių amortizatoriai, automobilių kuro, tepalo ir oro filtrai, panaudota alyva, baterijos (galvaniniai elementai), padangos (vienas gyventojas (automobilio valdytojas) galės atiduoti ne daugiau kaip 2 naudotas automobilio padangas).

Plačiau apie tai skaitykite čia

3 priežastys, kodėl baterijoms ne vieta šiukšlių konteineryje

Baterijos yra labai naudingas išradimas, be kurio šiandien daugeliui turbūt būtų sunku įsivaizduoti savo kasdienybę. Mobiliaisiais telefonais, nešiojamais kompiuteriais, belaidžiais elektros įrankiais, žaislais ir dar begale kitų elektros prietaisų naudotis galime ličio jonų ar polimerų, nikelio kadmio, cinko anglies bei kitų tipų baterijų dėka.

Daugiau skaitykite čia

Pavojingosios automobilinės atliekos: kaip jomis deramai pasirūpinti?

Kasmet į Lietuvą patenka iki 460 tūkst. naudotų transporto priemonių, iš kurių net 30-40 proc. jų jau būna netinkamos eksploatuoti. Autogamintojų ir importuotojų asociacijos (AGIA) direktorė Rita Zdanevičienė sako, kad …

Daugiau skaitykite čia

Panaudota alyva lietuviams ne pavojingų medžiagų kokteilis

Panaudota automobilių alyva pagal Europos Sąjungos (ES) reglamentus ir Lietuvos įstatymus yra priskiriama pavojingosioms atliekoms, su kuriomis turi būti atitinkamai tvarkomasi, rašoma pranešime žiniasklaidai. Nepaisant to, Lietuvoje dar įprasta į tokį alyvos atliekų statusą numoti ranka, o pažeidimų laikydami ir atsikratydami panaudota alyva daro tiek automobilių vairuotojai, tiek transporto priemonių remontu ir technine priežiūra užsiimančios įmonės.

Daugiau skaitykite čia

Autogamintojų ir importuotojų asociacija tvarkys netinkamas eksploatuoti transporto priemones

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos apsaugos agentūra Autogamintojų ir importuotojų asociacijai išdavė licenciją, suteikiančią teisę organizuoti eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkymą. Nuo šiol transporto priemonių gamintojai ir importuotojai bei automobilinių atliekų turėtojai Lietuvoje eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkymą galės patikėti Autogamintojų ir importuotojų asociacijai.

Daugiau skaitykite čia

 

Litras alyvos užteršia pusę hektaro žemės

Į aplinką išmestos panaudotos alyvos atliekos daro didžiulę žalą gamtai. Šių atliekų antriniu panaudojimu besirūpinančių įmonių atstovai teigia, kad prasidėjus šildymo sezonui panaudotų tepalų pridavimas sumažėja trečdaliu.

Daugiau skaitykite čia

Kodėl sena padanga ar akumuliatorius nėra paprasta šiukšlė?

Lapkritį padangų prekeiviams ir ratų montavimu užsiimančioms įmonėms – tikras darbymetis. Ypatingai mėnesio pradžioje vairuotojai masiškai suskumba iki kelių eismo taisyklėse numatyto termino pasikeisti vasarines padangas į žiemines. Per šį skubėjimą neretai pamirštama, kad būtina pasirūpinti ne tik naujomis, bet ir senomis, naudoti nebetinkamomis padangomis.

Daugiau skaitykite čia

FIZINIAMS IR JURIDINIAMS ASMENIMS

Informacija apie alyvos atliekų tvarkymo sistemos sukūrimą.

ALYVOS ATLIEKŲ SURINKĖJAMS IR TVARKYTOJAMS

Informacija apie galimybes bendradarbiauti dalyvaujant Autogamintojų ir importuotojų asociacijos kuriamoje alyvos ir apmokestinamųjų gaminių atliekų tvarkymo sistemoje.

KVIETIMAS Į SEMINARĄ. APLINKOSAUGINIAI REIKALAVIMAI ĮMONĖMS IR AUTOSERVISAMS. PAVOJINGOSIOS ATLIEKOS, JŲ APSKAITA.

Visą informaciją apie seminarą galite rasti čia

ŠILUTĖS SAVIVALDYBĖS GYVENTOJŲ DĖMESIUI!

Spalio 28d. iš Šilutės savivaldybės gyventojų ir biudžetinių įstaigų bus nemokamai renkamos šios susikaupusios ir aplinkai pavojingos atliekos: automobilių akumuliatoriai

TAURAGĖS SAVIVALDYBĖS GYVENTOJŲ DĖMESIUI!

Spalio 28d. iš Tauragės savivaldybės gyventojų ir biudžetinių įstaigų bus nemokamai renkamos šios susikaupusios ir aplinkai pavojingos atliekos: automobilių akumuliatoriai…

VILKAVIŠKIO SAVIVALDYBĖS GYVENTOJŲ DĖMESIUI!

Spalio 20d. iš Vilkaviškio savivaldybės gyventojų ir biudžetinių įstaigų bus nemokamai renkamos šios susikaupusios ir aplinkai pavojingos atliekos: automobilių akumuliatoriai…

Kodėl automobilinės atliekos šiukšlių konteineryje – grėsmė visuomenės sveikatai?

Valstybės įmonės „Regitra“ duomenimis, metų pradžioje registruotų transporto priemonių skaičius šalyje siekė daugiau nei 1,5 mln. Kiekvienai iš jų neišvengiamai reikalingos dalys, kurios, panaudojus jas, tampa pavojingosiomis atliekomis.

Marijampolės savivaldybėje renkamos atliekos !

Rugsėjo 30d. iš Marijampolės savivaldybės gyventojų ir biudžetinių įstaigų buvo nemokamai renkamos šios susikaupusios ir aplinkai pavojingos atliekos: automobilių akumuliatoriai, automobilių amortizatoriai, automobilių kuro, tepalo ir oro filtrai, panaudota alyva, baterijos (galvaniniai elementai), padangos (vienas gyventojas (automobilio valdytojas) galėjo atiduoti ne daugiau kaip 2 naudotas automobilio padangas).

AUTOMOBILINIŲ ATLIEKŲ TVARKYMĄ PRADEDA ANTRA GAMINTOJŲ IMPORTUOTOJŲ ASOCIACIJA

Automobilinių atliekų tvarkymą pradeda nauja autogamintojų ir importuotojų asociacija