Skip to main content

INICIATYVA – ATSAKINGAS VAIRUOTOJAS

Europos Sąjungoje transporto sektorius suvartoja net trečdalį visos galutinės energijos, o automobilistams tenka daugiau kaip 70 proc. to kiekio. Siekiant prisidėti prie bendrijos klimato apsaugos tikslų įgyvendinimo Autogamintojų ir importuotojų asociacija (AGIA) pasirašė bendradarbiavimo susitarimą su Lietuvos vairuotojų mokymo ir kvalifikacijos kėlimo mokyklų asociacija – nuo šiol aktualūs aplinkosaugos klausimai yra įtraukti į mokymų programas.

Autogamintojų ir importuotojų asociacijos (AGIA) užsakymu atliktos apklausos rodo, kad gyventojams vis dar trūksta žinių, kaip tinkamai atsisveikinti su nebenaudojamomis automobilių atliekomis: padangomis, panaudotais tepalais, akumuliatoriais ar neeksploatuojamais automobiliais bei jų dalimis. Tai patvirtina ir miškininkų rengiamos akcijos, per kurias kasmet surenkami didžiuliai kiekiai šiukšlių. 2018 m. miškuose išmestų vien senų padangų rasta beveik 100 tonų, 2019 m. – 157 tonos, o 2020 m. Valstybinių miškų urėdijos darbuotojai surinko daugiau kaip 268 tonas gyventojų išmestų padangų.

Pagrindinis šio projekto tikslas – kad būsimi vairuotojai žinotų, kokį pėdsaką aplinkai paliks besinaudodami transporto priemonėmis, kokią įtaką tam turės jų sprendimai ir kaip tinkamai elgtis su visomis šiame sektoriuje susidarančiomis atliekomis.

Vairavimo mokyklos, prisijungusios prie projekto, turi į savo programas įtraukti AGIA parengtą mokomąją medžiagą apie tinkamą automobilių atliekų tvarkymą bei kitą aktualią aplinkosauginę informaciją.

Norite prisijungti?
Susisiekite su mumis.

Vardas, Pavardė
Untitled(Required)
This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Rita Zdanevičienė
Autogamintojų ir importuotojų asociacijos vadovė

Tel. nr.: +370 687 95 159
El. paštas: info@agia.lt