Europos Sąjungoje transporto sektorius suvartoja net trečdalį visos galutinės energijos, o automobilistams tenka daugiau kaip 70 proc. to kiekio. Siekiant prisidėti prie bendrijos klimato apsaugos tikslų įgyvendinimo Autogamintojų ir importuotojų asociacija (AGIA) pasirašė bendradarbiavimo susitarimą su Lietuvos vairuotojų mokymo ir kvalifikacijos kėlimo mokyklų asociacija – nuo šiol aktualūs aplinkosaugos klausimai bus įtraukti į mokymų programas.
Autogamintojų ir importuotojų asociacijos (AGIA) užsakymu atliktos apklausos rodo, kad gyventojams vis dar trūksta žinių, kaip tinkamai atsisveikinti su nebenaudojamomis automobilių atliekomis: padangomis, panaudotais tepalais, akumuliatoriais ar neeksploatuojamais automobiliais bei jų dalimis. Tai patvirtina ir miškininkų rengiamos akcijos, per kurias kasmet surenkami didžiuliai kiekiai šiukšlių. 2018 m. miškuose išmestų vien senų padangų rasta beveik 100 tonų, 2019 m. – 157 tonos, o 2020 m. Valstybinių miškų urėdijos darbuotojai surinko daugiau kaip 268 tonas gyventojų išmestų padangų.
AGIA savo veikla siekia supažindinti visuomenę su automobilinių atliekų rūšimis ir tinkamo jų tvarkymo svarba.
„Mūsų asociacijos inicijuojamos apklausos rodo, jog automobilių tepalus namuose vis dar keičia maždaug ketvirtadalis vairuotojų, o į klausimą, kur dedate atitarnavusius naftos produktus, negali tiksliai pasakyti net 11 proc. respondentų. Žmonių sveikatai ir aplinkai pavojingos atliekos dažnai vis dar kaupiamos garažuose ir sandėliukuose. Bendradarbiaudami su Lietuvos vairuotojų mokymo ir kvalifikacijos kėlimo mokyklų asociacija siekiame, kad būsimi vairuotojai žinotų kokį pėdsaką aplinkai jie paliks besinaudodami transporto priemonėmis, kokią įtaką tam turės jų sprendimai ir kaip tinkamai elgtis su visomis šioje sektoriuje susidarančiomis atliekomis“, – teigia Autogamintojų ir importuotojų asociacijos „AGIA“ vadovė Rita Zdanevičienė.
Susitarimą pasirašiusios pusės tiki, jog atnaujintos programos leis būsimiems eismo dalyviams geriau suvokti savo kai kuriais įpročiais daromą žalą gamtai ir taip išvengti nepateisinamų klaidų.
„Aplinkosauga tampa mūsų gyvenimo dalimi. Kiekvienas norime neužterštų pamiškių, švaraus oro ir vandens, tačiau tuo privalome rūpintis visi. Išgirdome kvietimą ir mielai prisijungėme prie iniciatyvos, nes mums rūpi, kaip gyvensime rytoj, kuo kvėpuosime. Nuo šiol siekiantys gauti vairuotojo pažymėjimą įgis ir svarbių žinių apie automobilių eksploatacijos bei priežiūros reikalavimus“, – sako Lietuvos vairuotojų mokymo ir kvalifikacijos kėlimo mokyklų asociacijos prezidentė Jurgita Kuliešienė.
„Aplinkosaugai sparčiai skverbiantis į visas gyvenimo sritis mes, kaip mokymo įstaiga, taip pat norime prisidėti, ugdant atsakingus būsimus vairuotojus. Džiugu, kad bendradarbiaudami su Autogamintojų ir importuotojų asociacija dalinsimės žiniomis apie tvarią asmeninių automobilių priežiūrą bei nebenaudojamų transporto priemonių ir jų detalių utilizavimą. Siekiame parengti atsakingus vairuotojus, kurie ne tik saugiai dalyvautų eisme, bet ir prisidėtų prie švaresnės gamtos išsaugojimo“, – teigia pirmosios prisijungusios prie šios iniciatyvos vairavimo mokyklos „Dorkanas” direktorius Audrius Stramkauskas.