Skip to main content

Integracinė sąsaja gamintojams ir importuotojams

Integracinė sąsaja gamintojams ir importuotojams

Aplinkos ministerija informuoja, kad parengta integracinė sąsaja, leisianti įmonėms susieti turimas verslo valdymo sistemas su Vieninga gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacine sistema (GPAIS).

„Nors jau nuo šių metų sausio 2 d. pradėjus veikti GPAIS duomenis galima vesti tiesiai į sistemą, matėme būtinybę ieškoti papildomų ir paprastesnių duomenų suvedimo būdų“, – sako aplinkos viceministras Dalius Krinickas.

Integracinės sąsajos pagalba gamintojai ir importuotojai per savo turimas verslo valdymo sistemas galės automatiškai į GPAIS įkelti gaminių ir pakuočių sąrašus, žurnalų duomenis. Toms įmonėms, kurios neturi įsidiegusios verslo valdymo sistemų, sukurta galimybė gaminių ir pakuočių sąrašus importuoti į GPAIS suformavus būtinus dokumentus (XML bylą).

Pasak D. Krinicko, šie funkcionalumai išspręs ne vienos Lietuvos įmonės keltą problemą dėl laiko, darbo sąnaudų vedant duomenis ir apskaitą turimose sistemose ir GPAIS bei paskatins įmones naudotis šia sistema.

Integracijos paruošimui reikalingą medžiagą (XSD schemą, XSD modelį ir kt.) galima rasti prisijungus prie www.gpais.eu vartotojo profilyje skiltyje „VVS sąsaja“ rubrikoje „Pagalba“.

Informacijos šaltinis: http://www.am.lt/VI/index.php#a/19387